Salon RENAULT w Warszawie - DECAR

Samochody osobowe i dostawcze - kredyt, leasing, najem długotermionowy

DECAR WARSZAWA

  • Home
  • ALD Automotive Polska

Wynajem długoterminowy - Renault Business Finance

Wynajem długoterminowy Renault Business Finance to usługa kompleksowa: finansowanie z pakietem usług dodatkowych, podnoszących komfort i obniżających koszty użytkowania samochodu. A to wszystko w stałej miesięcznej racie przez cały okres trwania umowy. W ramach usługi Renault Business Finance naszym klientom oferujemy nie tylko finansowanie floty, ale też szeroki wachlarz usług dodatkowych: obsługę serwisową, ubezpieczenie z likwidacją szkód, assistance, samochód zastępczy i opony.

  • finansowanie pojazdów odbywa się poprzez umowę leasingu operacyjnego
  • ryzyko zmiany wartości rezydualnej (końcowej) pojazdów leży po stronie Renault Business Finance
  • umowę można podpisać na okres od 24 do 60 miesięcy z góry określonym limitem kilometrów (maksymalnie do 200 000 km)
  • po zakończeniu wynajmu samochód można zwrócić do Renault Business Finance, a następnie można wynająć kolejny samochód

Renault Business Finance zapewnia korzyści, które są sumą zalet finansowania floty leasingiem operacyjnym oraz usługi zarządzania. W efekcie jest to najbardziej efektywny sposób użytkowania pojazdów. Oto najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi związane z wynajem długoterminowym.

Czym się różni wynajem długoterminowy do leasingu?

W klasycznym leasingu zwykle spłaca się pełną wartość pojazd w czasie jego trwania. W wynajmie (który w sensie formalnym również jest leasingiem operacyjnym z wysokim wykupem) spłaca się tylko różnicę pomiędzy wartością pojazdu nowego a wartością samochodu używanego. Dodatkowo w racie zawarte są usługi dodatkowe związane z użytkowaniem pojazdu, takie jest serwis, ubezpieczenie, assistance, samochód zastępczy i zmiana opon.

Czy w wynajmie długoterminowym wymagany jest wkład własny?

Zwykle nie. Proponujemy, by wkładu własnego nie było. Tutaj nawet nie chodzi o to, że jest to usługa dla tych, którzy nie mają pieniędzy na samochód. Jest to usługa dla tych, którzy nie chcą angażować pieniędzy na użytkowanie samochodu... lub ewentualnie chcą ich angażować jak najmniej.

Jakie są odliczenia podatku VAT w wynajmie długoterminowym?

Pod tym względem wynajem nie różni się od leasingu. Z tytułu użytkowania pojazdów, VAT można odliczać w dozwolonej przepisami kwocie. W praktyce oznacza to 100% od samochodów dostawczych a w przypadku samochodów osobowych od 50% do 100% (zależnie od przyjętej formy ewidencji).

Jakie są inne korzyści podatkowe?

Raty wynajmu to koszt uzyskania przychodu, obniżający podstawę  podatku dochodowego.

Czy raty są stałe czy zmienne? 

W różnych wynajmach różnie bywa... W programie Renault Business Finance oferujemy stałe, niskie oprocentowanie obowiązujące przez cały okres umowy.

Gdzie można serwisować samochód?

Przeglądy okresowe oraz bieżące naprawy realizowane są wyłącznie w autoryzowanych stacjach obsługi wraz z zakupem części i materiałów eksploatacyjnych. Nie ma znaczenia, że samochód został odebrany w Warszawie - serwisować można go na terenie całego kraju.

Ile kompletów opon jest przewidzianych w ramach wynajmu?

Standardowo przewidujemy, że przy przebiegu 200 tys. km potrzebne będą dwa komplety opon letnich i dwa komplety opon zimowych. Przy niższych przebiegach - proporcjonalnie mniej. Można się jednak umówić indywidualnie na większą liczbę gwarantowanych w ramach kontraktu kompletów opon.

Czy w miesięcznej racie jest przewidziany tylko koszt opon czy również ich zmiana?

W miesięcznej racie przewidziane są opony, ich zmiana (2 razy w roku) oraz sezonowe przechowanie. Możliwa jest również relokacja opon czyli np. zimowe opony zostały założone w Poznaniu w listopadzie, a na założenie letnich można się umówić w marcu we Wrocławiu.

Co wchodzi w zakres raty ubezpieczeniowej?

W wynajmie długoterminowym gwarantujemy pełen pakiet ubezpieczenia komunikacyjnego (OC, AC, NNW). Do tego oferujemy szybkie i kompleksowe procedury likwidacji szkód komunikacyjnych.

Jak się skontaktować z assistance?

 Dla klientów najmujących samochody dedykowana jest linia telefoniczna Renault Business Finance dostępna 24 h na dobę.

Gdzie należy dzwonić z zagranicy?

Pod ten sam numer. Pomoc dostępna jest na terenie całej Unii Europejskiej.

Z kim podpisuje się umowę wynajmu?

Program Renault Business Finance realizowany jest przez partnera Renault - ALD Automotive Polska Sp. z o.o..

Jaka jest wysokość miesięcznej raty wynajmu?

Chętnie policzę. Proszę tylko podać model, wersję silnika i wyposażenia, okres i planowany przebieg.

Tags: wynajem długoterminowy, Renault Business Finance, Renault, Dacia

UA-358204-8